تاریخچه

تاریخچه ی تشکیل اداره ورزش و جوانان شهرستان بردسیر

بنای اولیه اداره ورزش و جوانان (تربیت بدنی سابق) شهرستان بردسیر در اواسط دهه ۴۰ در یک خانه ی استیجاری ، واقع در خیابان شریعتی شهر بردسیر ، گذاشته شد. پس لز آن این اداره به مکان های مختلف ، از جمله مدرسه میرزا آقاخان ، اداره آموزش و پرورش ، استادیوم قدیم ، اداره بنیاد مسکن ، زورخانه جهان پهلوان تختی و در نهایت به مکان فعلی اداره ، واقع در خیابان دکتر فاطمی ، نقل مکان کرد.

در زمان انتقال اداره ورزش و جوانان به مکان فعلی ، تنها یک زمین چمن در مجموعه ورزشی اداره وجود داشت که در سال ۷۱ به همت آقای ناصر گل محمدی ، ریاست وقت اداره ، از نو بازسازی و اصلاح گردید. در سال ۷۸ سالن ورزشی شهدا به مجموعه این اداره اضافه شد. پس از آن به ترتیب سالن ورزشی کوثر و سالن حضرت ابوالفضل (ع) و سپس فضای جنبی زمین چمن (شامل سکوی تماشاگران ، رختکن و …) نیز به این مجموعه اضافه گردید و مجموعه ورزشی شهداء نام گرفت .

در حوزه ورزش بخش ها نیز در سال ۸۴ سالن ورزشی لاله زار تاسیس شد. همچنین سالن های ورزشی نگار و گلزار در سال های ۸۶-۸۷ به بهره برداری رسیدند.  در سال ۹۱ نیز ، ساخت سالن ورزشی دشتکار آغاز که طبق پیش بینی های انجام شده  تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

در حال حاضر نیز دو بنای ورزشی در حال ساخت در حال اضافه شدن به مجموعه ورزشی شهداء شهر بردسیر هستند:

  • سالن ورزشی سقف کوتاه ( ویژه ورزش های مرتبط: بانوان ، وزنه برداری و…) که از بهمن ماه ۹۴ ساخت آن آغاز و پیش بینی می شود در صورت جذب اعتبارات لازم تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.
  • استخر شنا: ساخت تنها استخر شنای شهرستان بردسیر از سال۷۰ آغاز گردید اما متاسفانه به دلیل نبود اعتبارات لازم و البته در مواردی سوء مدیریت ، در طول این سالیان هنوز به بهره برداری نرسیده است و تا پایان سال ۹۴ ، ۷۰% پیشرفت فیزیکی داشته است. با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عزم جدی جهت تکمیل این پروژه و افتتاح تنها استخر شنای شهر به عنوان یکی از مطالبات مهم و اصلی شهروندان بردسیری ، جزم شد. در همین راستا و با حمایت های فرماندار محترم ، جناب آقای مهندس صادقی ، و جناب آقای حسن پور نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های مسئولین ورزش استان و شهرستان ، این پروژه به مراحل پایانی کار ساختمانی خود رسیده که امید است با تامین اعتبارات لازم به زودی و در سال ۹۵ شاهد افتتاح استخر شنای مجموعه ورزشی شهداء باشیم.

روسای اداره ورزش و جوانان شهرستان بردسیر از آغاز تا کنون

ردیف نام و نام خانوادگی تحصیلات توضیحات
۱ زمانی
۲ سلطانی
۳ دیانی
۴ سعیدی
۵ علی قادری تربیت معلم بازنشسته آموزش و پرورش که در سال    به دیدار حق شتافتند
۶ حسن علی رشیدی تربیت معلم بازنشسته آموزش و پرورش
۷ علی شاهرخی کارشناس بازنشسته اداره کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، ریاست سابق هیات وزنه برداری استان
۸ ناصر گل محمدی کارشناس ارشد مدیریت ورزشی هم اکنون معاون فنی و ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان
۹ ابراهیم قنبری کارشناس حسابداری بازنشسته فرمانداری و ریاست سابق هیات کشتی شهرستان بردسیر
۱۰ قاسم شمس الدین کارشناس تربیت بدنی بازنشسته آموزش و پرورش
۱۱ منصور هاشمی کارشناس ریاست بانک ملی (قم)
۱۲ منصور کریم زاده کارشناس تربیت بدنی بازنشسته آموزش و پرورش
۱۳ علی مرادی کارشناس ارشد تربیت بدنی هم اکنون معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان
۱۴ مرتضی محمودی پور کارشناس تربیت بدنی هم اکنون کارشناس ناظر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان
۱۵ هادی خدادادپور کارشناس ارشد تربیت بدنی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بردسیر

 

 

 

bigtheme